Belka
Czwartek, 15 Maja 2025   imieniny: Zofia, Jan, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Jak wybierać okulary korekcyjne?

Data publikacji: 2025-02-13, Data modyfikacji: 2025-02-13
A A AWydrukDrukuj  
 
 Jak wybierać okulary korekcyjne?

Czy wybór okularów korekcyjnych jest prosty? Może taki być, jeśli znamy kilka ważnych zasad oraz wiemy jak patrzeć na rozmiar oprawek. Oto krótki poradnik, z którego dowiesz się co wpływa na wygodę i jakie oprawki będą korzystne dla Twojego typu urody.

Okulary korekcyjne a fason

Okulary korekcyjne dobieramy biorąc pod uwagę kilka kryteriów. Najważniejsza jest oczywiście wizyta u optometrysty lub okulisty. Podczas badania specjalista ustala jaki jest nasz rodzaj wady wzroku i stopień zaawansowania. Na całym świecie notuje się w ostatnich latach znaczny wzrost krótkowzroczności, szczególnie u dzieci.

Okulary korekcyjne to oczywista odpowiedź na większość kłopotów z ostrością widzenia. Dobór oprawek będzie w pełni trafny i satysfakcjonujący, jeśli będziesz trzymać się zasad dopasowania fasonu do kształtu twarzy:

- oprawki okrągłe i owalne - najbardziej pasują do twarzy kwadratowej;

- oprawki kanciaste - zarówno prostokątne, jak i kwadratowe świetnie prezentują się na twarzy okrągłej;

- oprawki aviator - podobnie jak pozostałe okulary w typie oversize, to idealny wybór dla twarzy trójkątnej.

Największą dowolność w doborze kształtu oprawek mają osoby o twarzy owalnej. Zrównoważone proporcje pozwalają na swobodne eksperymentowanie z dodatkami. Możesz także skupić się na dopasowaniu okularów do koloru włosów i karnacji.

Największy wybór oprawek we wszystkich stylach i kształtach, znajdziesz w profesjonalnym sklepie optycznym wOkularach.pl. Skorzystaj z nowoczesnego rozwiązania - wirtualnej przymierzalni, która pozwala przejrzeć się w ekranie komputera lub telefonu tak jak w lustrze.

Internetowy optyk umożliwia też klarowny wybór soczewek okularowych i powłok uszlachetniających. Możesz na spokojnie zapoznać się z wszystkimi dostępnymi wariantami i wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Okulary korekcyjne a rozmiar

Bez względu na interesujący nas fason okularów korekcyjnych, powinniśmy dokładnie sprawdzać rozmiar oprawek. Aby zapewniały wygodę i idealne pole widzenia - muszą być dopasowane do twarzy. Jako rozmiar okularów korekcyjnych rozumiemy:

- Szerokość frontu oprawek - liczona od zewnętrznej krawędzi jednej do drugiej tarczy okularowej. Całość powinna mieścić się w owalu twarzy.

- Długość zauszników - przy ułożeniu oprawek na odpowiedniej wysokości nosa, zauszniki powinny zaokrągloną końcówką zachodzić za ucho.

- Wysokość i szerokość szkieł okularowych - najważniejsze dla pola widzenia. Oprawka nie powinna zasłaniać z którejkolwiek strony widoczności.

- Szerokość mostka - by okulary trzymały się stabilnie na nosie, mostek nie może być zbyt szeroki ani zbyt wąski.

Wszystkie wymienione detale są szczegółowo opisywane (podawane w milimetrach) w kartach produktów, gdy przeglądamy ofertę internetowych optyków.  

Jeśli nosimy już jakieś okulary korekcyjne i chcemy wybrać sobie coś nowego w porównaniu właśnie do tych - wystarczy spojrzeć na wewnętrzną stronę zauszników. W tym miejscu producenci umieszczają informację o szerokości szkieł, szerokości mostka i długości zauszników (np. 52 - 18 - 140).

Okulary korekcyjne dla dziecka

Czy Twoje dziecko potrzebuje okularów korekcyjnych? To dziś zjawisko bardzo powszechne, bo coraz więcej dzieci zmaga się z wadami wzroku. Na szczęście już dawno za nami są czasy, gdy okulary były czymś wstydliwym. Duży wybór różnokolorowych oprawek sprawia, że są one traktowane jako ładny dodatek. Pozwól swojemu dziecku wybrać ulubiony styl. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się oprawki transparentne i w kolorach pastelowych.

Okulary korekcyjne dla dziecka to akcesoria dostępne w bardzo różnych wersjach. Dla maluchów warto wybierać oprawki z elastyczną gumką zamiast zauszników. Dobrze trzymają się na głowie i nie przeszkadzają podczas zabaw. Jeśli idzie o oprawki dla dzieci starszych - tu już bierzemy pod uwagę dziecięcą modę. Okrągłe metalowe oprawki w stylu Harry’ego Pottera to wciąż obiekt pożądania dzieci w wieku szkolnym. Popularne dziecięce kujonki znajdziemy w licznych uroczych odsłonach.

 

Artykuł sponsorowany
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    pilski

    Powiat pilski - powiat, którego siedzibą jest miasto Piła znajdujące się w województwie wielkopolskim. Powiat szczyci się najwyższym wskaźnikiem urbanizacji (65,1%) na ziemiach całej Wielkopolski, a utworzony został on w 1999 roku, w wyniku reformy administracyjnej. Gminy w jego obrębie to: Łobżenica, Ujście, Wyrzysk, Wysoka, Białośliwie, Kaczory, Miasteczko Krajeńskie, Szydłowo. 


    Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe (10 11) i aż pięć wojewódzkich (179 180 188 190 242).

    Kluczowe miejsce w gospodarce powiatu zajmuje rolnictwo i leśnictwo. W tutejszych lasach pozyskuje się surowiec do produkcji mebli i papieru. Bogate w grzyby i jagody lasy pozwalają na ich eksport. Liczne ośrodki wypoczynkowe kuszą widokiem jezior i rzek, a także sąsiedztwem lasów. Wybrać się można zarówno na spacery, jak i poszaleć na rowerze. Zmęczeni posilą się w jednym licznych obiektów gastronomicznych. Posiłki zostaną przygotowane ze świeżych i zdrowych produktów z okolicznych gospodarstw ekologicznych. Życzymy smacznego.   

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola